آموزش صفر تا صد نرم افزار OBS برای افراد مبتدی

4/5 - (1 امتیاز)

اولین باری که OBS Studio را باز می کنید می تواند بسیار سخت باشد، به خصوص اگر در نرم افزار پخش مبتدی باشید. اما نگران نباشید، این آموزش OBS Studio مبتدی همه چیزهایی را که برای شروع نیاز دارید را پوشش می دهد.

ما تمام مراحل را از اولین باز کردن نرم افزار تا ضبط اولین ویدیو یا پخش زنده به شما نشان خواهیم داد. همچنین بهترین تنظیمات توصیه شده برای خروجی ویدیو و نحوه افزودن اورلی، چت زنده و موارد دیگر را به اشتراک خواهیم گذاشت.

بدون مقدمه، این آموزش مبتدی OBS Studio برای سال 2022 است.


OBS Studio چیست؟

OBS Studio یک نرم افزار منبع باز است، به این معنی که استفاده از آن کاملا رایگان است. می توانید آن را در  www.obsproject.com دانلود کنید . نرم افزارهای منبع باز برنامه هایی هستند که توسط هر کسی که به آن دسترسی داشته باشد می تواند دستکاری شود. این بدان معنی است که پلاگین های ساخته شده در جامعه را می توان به راحتی نصب کرد و در نتیجه ویژگی ها و ابزارهای بسیار بیشتری نسبت به هر نرم افزار پخش جریانی دیگری در دسترس است!

پس از نصب و باز کردن نرم افزار برای اولین بار، یک جادوگر پیکربندی خودکار از شما استقبال می کند.


 پیکربندی خودکار

اولین باری که OBS Studio را باز می کنید، یک پیکربندی خودکار اجرا می کند. اگر تازه شروع کرده اید، مراحل نشان داده شده را دنبال کنید تا بهترین تنظیمات ممکن را که رایانه شخصی شما می تواند انجام دهد، به دست آورید. (همچنین می توانید  پیکربندی خودکار را در ابزارهای منوی اصلی پیدا کنید.)

انتخاب جادوگر پیکربندی خودکار به جای نصب دستی می تواند به کاهش مشکلات خرابی و تاخیر در آینده کمک کند.

ابتدا، این گزینه را دارید که بین « بهینه سازی برای پخش جریانی » یا « بهینه سازی برای ضبط » انتخاب کنید. این خود توضیحی است. آنچه را که می خواهید OBS را برای آن بهینه کنید، انتخاب کنید. با این کار برخی تنظیمات پیش فرض روی نرم افزار شما اعمال می شود. نگران نباشید؛ شما همیشه می توانید به راحتی اینها را در آینده تغییر دهید!

 

سپس می‌توانید تنظیمات ویدیوی خود را تنظیم کنید.

رزولوشن پایه بوم:  ما گزینه “استفاده از جریان” را توصیه می کنیم. با این کار وضوحی انتخاب می شود که با وضوح مانیتوری که استفاده می کنید مطابقت داشته باشد.

FPS:  در اینجا، می توانید بین اولویت بندی نرخ فریم یا وضوح، یکی را انتخاب کنید.

به طور کلی، می‌خواهید هنگام ضبط یا پخش بازی‌های ویدیویی، حتی با وضوح پایین‌تر، نرخ فریم بالاتری را در اولویت قرار دهید. نرخ فریم پایین، تماشای استریم بازی های ویدیویی را سخت می کند.

با این حال، در عین حال، وضوح تصویر برای جلوگیری از پخش جریان‌های «بی‌تحرک» و با کیفیت پایین، که تماشای آن‌ها نیز سخت است، ضروری است. ما یک مقدار FPS شروع 30 و وضوح 1920×1080 یا 1280×720 (بسته به وضوح مانیتور شما) را توصیه می کنیم.

اگر می‌خواهید دسکتاپ یا نرم‌افزار خود را ضبط یا استریم کنید، وضوح را بر نرخ فریم اولویت دهید تا تمام جزئیات را روی صفحه ثبت کنید.

روی ” اعمال تنظیمات ” کلیک کنید .

جادوگر پیکربندی خودکار برای اکثر افراد به خوبی کار می کند. اما ترفندهای پیشرفته ای وجود دارد که می توانید برای به حداکثر رساندن کیفیت ویدیو انجام دهید. بعداً در آموزش به آنها خواهیم پرداخت.


محیط استودیو OBS

هنگامی که جادوگر پیکربندی راه اندازی شد، وقت آن است که رابط کاربری را بررسی کنید. این آموزش به شما اطلاعات سریعی از OBS Studio و هر یک از ویژگی های اصلی آن می دهد.

حالا وقتی OBS را باز دارید، چیزی شبیه به این خواهد شد.

در زیر صفحه پخش (مستطیل سیاه و سفید بزرگ در بالای صفحه شما) سه پنل به نام‌های  صحنه ،  منابع و  میکسر صدا وجود دارد. اینها بخش‌های حیاتی برای راه‌اندازی پخش زنده شما هستند.

صحنه ها –  در  OBS، صحنه ها مجموعه ای از منابع هستند. می‌توانید آنها را به‌عنوان پوشه‌هایی با طرح‌بندی برای جریان خود در نظر بگیرید. برای دریافت تنظیمات مختلف برای پخش جریانی خود، می توانید صحنه ها را ذخیره کرده یا بین آنها جابه جا شوید.

صحنه‌های پرطرفدار برای پخش‌کننده‌ها شامل صحنه‌های زنده، صحنه‌های پشتیبان، صحنه‌های شروع استریم و صحنه‌های پایان استریم است. با انتخاب هر کدام در لیست صحنه ها یا اختصاص دادن کلیدهای میانبر به آنها می توانید به راحتی بین آنها جابه جا شوید.

منابع –  منابع جایی هستند که شما ویدئو، صدا، آرم ها و همپوشانی ها را به جریان خود اضافه می کنید. یک صحنه می‌تواند چندین منبع داشته باشد – به عنوان مثال، یک منبع برای وب کم شما، یکی برای ضبط دسکتاپ و غیره.

Audio Mixer –  تمام منابع صوتی را در میکسر صدا پیدا خواهید کرد. در اینجا می توانید میزان صدا را تنظیم کنید یا یک منبع را بی صدا کنید. همچنین می توانید فیلترها را اضافه کنید و آنها را برای هر منبع صوتی تنظیم کنید.

نحوه تنظیم یک صحنه در OBS Studio – آموزش

برای تنظیم یک صحنه در OBS Studio، به سادگی بر روی نماد افزودن (+) کلیک کنید تا منابع به صحنه شما اضافه شود.

منابع

همانطور که در بالا ذکر شد، منابع مؤلفه ها را به جریان شما اضافه می کنند. این یک مرور سریع از رایج ترین منابع است:

  • ضبط ورودی صوتی –  صدا از میکروفون شما
  • ضبط خروجی صدا –  صدا از دستگاه شما می آید.
  • مرورگر –  ورودی از یک URL، که برای ابزارک ها و همپوشانی ها استفاده می شود. سابق. چت های زنده
  • ضبط صفحه نمایش –  دسکتاپ شما را ضبط می کند.
  • ضبط بازی –  فقط پنجره بازی شما را ضبط می کند
  • تصویر –  اضافه کردن JPEG، PNG، و پوشش
  • دستگاه ضبط ویدیو –  ورودی ویدیو از دوربین شما.
  • ضبط پنجره –  فقط یک پنجره را ضبط می کند. می توان از آن برای ضبط نرم افزار یا برای بازی هایی که ضبط بازی کار نمی کند استفاده کرد.

نحوه افزودن فیلترهای ویدئویی

با فیلترهای ویدئویی می توانید تصویر ویدیوی خود را تنظیم کرده و کیفیت تولید را بهبود ببخشید.

در زیر یک آموزش سریع در مورد نحوه افزودن فیلترهای ویدئویی در OBS Studio آورده شده است:

  1. ابتدا به پنل منبع بروید.

2.  روی  منبعی  که می خواهید فیلتری به آن اضافه کنید کلیک چپ کنید .

3. « فیلترها » را انتخاب کنید .

4. در پنل فیلتر، با کلیک بر روی  دکمه + یک فیلتر اضافه می کنید .

شما فیلترهای زیادی برای انتخاب در OBS دارید و می توانید تقریباً تمام جنبه های تصویر خود را تنظیم کنید. در زیر دو رایج ترین فیلتری که مردم استفاده می کنند آورده شده است:

LUT را اعمال کنید

LUTها فایل های فیلتری هستند که می توانید آنها را در بالای منبع اعمال کنید تا رنگ خاصی به آن بدهید. تصور کنید از یک برنامه رسانه اجتماعی استفاده می کنید و عکس می گیرید. شما یک فیلتر سپیا به تصویر اضافه می کنید تا قدیمی و قدیمی به نظر برسد. این در واقع یک LUT است و آنها در دریافت نتایج رنگ ثابت در بسیاری از منابع مختلف عالی هستند.

کلید کروما و کلید رنگی

هر دوی این فیلترها برای حذف پس‌زمینه صفحه سبز در OBS استفاده می‌شوند. مطمئن شوید ویدیویی که می‌گیرید در محیطی با نور مناسب باشد تا بهترین نتیجه را بگیرید. این معمولا شامل یک صفحه سبز یا آبی است که در پشت استریمر قرار می گیرد.

لغزنده های شباهت و صافی مقدار یک رنگ خاص را برای حذف تعیین می کنند و می توانند برای دستیابی به نتایج بهتر کمی تنظیم شوند.

مهم است که اطمینان حاصل شود که خود صفحه نمایش داده می شود، هیچ گونه چین و چروک ندارد و به طور یکنواخت توسط چند نور روشن روشن می شود. هر چه سایه سبز یا آبی در سراسر صفحه ثابت تر باشد، فیلتر کلید کروما موثرتر خواهد بود.

تصحیح رنگ

با این فیلتر می توانید روشنایی، گاما، کنتراست، کدورت و غیره تصویر را تغییر داده و تنظیم کنید. این برای بهبود ظاهر پخش زنده یا ضبط شما عالی است. با این حال، با این تنظیمات زیاد دیوانه نشوید، زیرا ممکن است در نهایت به بالا نگاه کنید.

برش / پد

این فیلتر محدوده منبع شما را تنظیم می کند و به شما امکان می دهد برای تغییر اندازه منبع خود را در محدوده بالا یا کنار بکشید. این برای ویرایش مرزهای منابعی مانند وب کم یا ویدیوها برای قرار گرفتن در یک قاب یا پوشش خاص عالی است.

ماسک تصویر/ترکیب

یک ماسک تصویر، مرزهای شفاف مشخصی را برای منبع شما اعمال می کند، که توسط یک تصویر از پیش تعیین شده محدود شده است. بسیار پیچیده به نظر می رسد اما در واقع ساده است. اگر تصویری از یک دایره سفید روی پس‌زمینه سیاه داشته باشید و آن را به‌عنوان ماسک روی وب‌کم خود اعمال کنید، فقط قسمت‌های وب‌کم در دایره سفید قابل مشاهده است و بقیه چیزها ظاهر نمی‌شوند. این یک ابزار عالی است و می تواند به ایجاد پوشش ها و ویژگی های منحصر به فرد کمک کند.

طومار

شاید پر استفاده ترین فیلتر در OBS فیلتر اسکرول باشد. این به شما امکان می دهد حرکت را به منبع خود اعمال کنید. این سرعت به صورت افقی و عمودی کنترل می شود و منبع شما را به طرفین یا بالا و پایین حرکت می دهد. اغلب در متن برای ایجاد یک نوار خبری به سبک در بالا یا پایین جریان شما استفاده می شود.

 

پیشنهاد ما : آموزش اضافه کردن اورلی به OBS


نحوه افزودن فیلترهای صوتی

کیفیت صدای شما در جریان یا ضبط شما تا حد زیادی به میکروفون و محیط شما بستگی دارد. اما از طریق فیلترهای موجود در OBS Studio، می توانید کیفیت صدای خود را بهبود بخشید. می توانید این فیلترها را به میکروفون خود و همه منابع صوتی خود اضافه کنید.

در اینجا یک آموزش مبتدی در مورد نحوه اضافه کردن فیلترهای صوتی در OBS Studio آورده شده است:

  1. برای افزودن فیلتر، ابتدا به  پنل Mixer  در صفحه اصلی OBS بروید.

2. روی  تنظیمات  (آیکون چرخ دنده) در منبع صوتی خود کلیک کنید.

3.  فیلترها را انتخاب کنید

4. در پنل فیلتر، با کلیک بر روی  دکمه + یک فیلتر اضافه می کنید .

در زیر مفیدترین فیلترها برای بهبود کیفیت صدا آورده شده است. ممکن است بخواهید این تنظیمات را تغییر دهید تا ببینید چه چیزی برای شما و تنظیمات شما مناسب است.

دروازه نویز

یک فیلتر دروازه نویز تمام نویز پس زمینه را در حالی که صحبت نمی کند قطع می کند.  برای دریافت بهترین نتایج،  از یک  آستانه بسته  بالاتر از حجم نویز و یک  آستانه باز کمی پایین تر استفاده کنید.

حذف سر و صدا

این فیلتر می تواند به شما در حذف نویز پس زمینه از صدای خود در هنگام صحبت کمک کند. اگر در یک محیط پر سر و صدا هستید این عالی است. با سطح سرکوب بازی کنید تا زمانی که چیزی را پیدا کنید که برای شما کار می کند. دو پلاگین از پیش نصب شده برای سرکوب نویز در این منو وجود دارد، RNNoise و Speex.

Speex یک نوار لغزنده دستی برای سرکوب ارائه می دهد و به کاربران امکان می دهد انتخاب کنند که چه مقدار سرکوب را روی یک منبع قرار می دهند. این می تواند برای منابع صوتی که به حداقل فشار نیاز دارند مفید باشد، نه اینکه کیفیت فوکوس صوتی اصلی (یعنی صدا یا ساز) را از بین نبرد.

RNNoise به طور خودکار نویز پس زمینه را فیلتر می کند. این یک کار عالی انجام می دهد، اما گاهی اوقات صداها را در محدوده های بالا برای نویز اشتباه می گیرد و همچنین می تواند گاهی اوقات آنها را قطع کند. به تنظیمات کمتری نیاز دارد، اما نتایج کاملاً قابل اعتماد نیستند.

کسب کردن

فیلتر افزایش به شما امکان می دهد صدای میکروفون خود را تنظیم کنید. اگر میکروفون کم صدا دارید، می توانید از فیلتر گین برای بلندتر کردن آن استفاده کنید.

کمپرسور

یک کمپرسور کیفیت صدا را با محدود کردن اعوجاج صدا و نویز هنگامی که میکروفون شما به اوج صدا می رسد بهبود می بخشد. برای رسیدن به نتایج خوب باید تنظیمات مختلفی را با این فیلتر امتحان کنید.

 

پیشنهاد ما : آموزش اضافه کردن وب کم به نرم افزار OBS


نحوه اضافه کردن ابزارک

اگر از OBS برای پخش زنده استفاده می‌کنید، می‌توانید با افزودن یک چت زنده روی صفحه، هشدارها و سایر ویجت‌ها، محتوای خود را جذاب‌تر کنید.

ویجت ها معمولا به صورت خارجی میزبانی می شوند و باید به عنوان منبع مرورگر به جریان شما اضافه شوند. شما فقط باید ویجت را در یک وب سایت راه اندازی کنید (Streamlabs، StreamElements، Nightbot) و URL ویجت خود را در تنظیمات منبع مرورگر قرار دهید.

ویجت ها را می توان در Streamlabs، Youtube یا Twitch یافت.

در اینجا فقط چند مورد از محبوب ترین ویجت های جریان آورده شده است:

چت کنید

Chatbox ویجتی است که در بالای جریان شما قرار می گیرد و چت زنده شما را نمایش می دهد. نام هر کاربر و پیام آنها را نشان می دهد. این یک افزودنی عالی برای پخش‌کننده‌هایی است که دوست دارند جریان‌های خود را به صورت VOD آپلود کنند، زیرا همیشه امکان پخش مجدد چت زنده در این ویدیوها وجود ندارد.

جعبه هشدار

وجود ویجت جعبه هشدار در صحنه شما به شما امکان می دهد هنگام رخ دادن رویدادهای مهم مانند کمک های مالی، مشترکین جدید و خرید کالا، هشدارها ظاهر شوند. جزئیات مربوط به ظاهر و صدا را می توان از طریق وب سایت خارجی مانند Streamlabs یا Streamelements مدیریت کرد.

هدف اهدایی

ویجت هدف اهدایی پیشرفت شما را به سمت یک هدف اهدایی خاص ردیابی می کند. نوار کمک‌های بیشتری را که دریافت می‌کنید پر می‌کند و خود را با درصد و مقدار دقیق اهدایی به‌روزرسانی می‌کند. اگر برای یک قطعه سخت افزاری خاص پس انداز می کنید یا برای امور خیریه پول جمع می کنید، می تواند یک مکمل عالی باشد.

لیست رویداد

لیست رویدادها ابزارک هایی هستند که فعالیت های جدیدی مانند کمک مالی یا اعضای جدید را نمایش می دهند. برخلاف جعبه‌های هشدار، لیست‌های رویداد گیف‌های بزرگ را نشان نمی‌دهند و صدا تولید نمی‌کنند. آنها اطلاعات را در یک خط متن نمایش می دهند و هنگام وقوع رویدادها آن را روی هم قرار می دهند. آنها همچنین می توانند به طور دائم روی صفحه بمانند.


تنظیمات پیشرفته در OBS Studio – آموزش

تنظیمات ویدیو

به فایل ها و سپس تنظیمات بروید.

در بخش خروجی تنظیمات صادرات برای پخش و ضبط را پیدا خواهید کرد. در آنجا می توانید کیفیت خروجی ویدیو/جریان خود را تغییر دهید.

گزینه های قالب

اگرچه ممکن است با فرمت‌های mp4 یا .mov بیشتر آشنا باشید، توصیه می‌کنیم هنگام ضبط ویدیو در OBS از .flv استفاده کنید. این تضمین می کند که اگر به دلایلی OBS خراب شود، همه داده ها از بین نخواهند رفت. در حالی که فرمت‌های دیگری مانند mp4. وارد کردن به نرم‌افزار ویرایش ساده‌تر هستند، اگر OBS خراب شود، تمام فیلم‌ها را از دست خواهید داد.

گزینه های میزان بیت

مقدار بیت ریت رمزگشایی می کند که چه مقدار اطلاعات از نرم افزار پخش شما به پلت فرم پخش آنلاین شما ارسال می شود. هر چه میزان بیت بالاتر باشد، اطلاعات بیشتری ارسال می شود و در نتیجه کیفیت استریم بالاتر می رود.

ممکن است فکر کنید که فقط باید این مقدار را روی 1 میلیون تنظیم کنید، سپس… دوباره فکر کنید. سرعت آپلود اینترنت شما توانایی های بیت ریت شما را محدود می کند. اگر سرعت آپلود 6 مگابایت بر ثانیه دارید، باید این را بیشتر از 3500 کیلوبایت بر ثانیه تنظیم کنید. به طور کلی، سعی کنید بافری بین ۲ تا ۵ مگابایت بر ثانیه برای سایر سرویس‌ها بگذارید تا از پهنای باند اینترنت زیادی استفاده کنند.

به طور مشابه، میزان بیت شما بر افرادی که می‌توانند جریان‌های شما را تماشا کنند، تأثیر می‌گذارد. اگر با نرخ بیت 6 مگابایت بر ثانیه پخش می کنید، اما بینندگان شما فقط 3 مگابایت بر ثانیه سرعت دانلود دارند، نمی توانند جریان شما را تماشا کنند. افزایش این مقدار می تواند بینندگان خاصی را که ممکن است سرعت اینترنت پایین تری داشته باشند بیگانه کند. این را در نظر داشته باشید. اکثر پخش کننده ها تمایل دارند با سرعتی بین 3500kb/s تا 6000kb/s پخش کنند.

گزینه های رمزگذار

در قسمت تنظیمات خروجی می توانید بین گزینه های مختلف کدگذاری یکی را انتخاب کنید. هر کدام مزایا و معایبی دارند.

نرم افزار (x264) –  این گزینه به CPU رایانه شما امکان می دهد تمام رمزگذاری ها را انجام دهد.

اگر یک CPU قدرتمند در رایانه خود دارید، می توانید این گزینه را انتخاب کنید. اگر دستگاه رده پایین‌تری دارید، این احتمال وجود دارد که CPU از عهده آن برناید، به خصوص اگر در حال ضبط یک بازی ویدیویی هستید زیرا پردازنده باید بازی را روی صفحه نمایش دهد و کدگذاری را انجام دهد. این بر کیفیت ضبط شما تأثیر می گذارد.

سخت افزار (QSV) و سخت افزار (NVENC) –  این دو گزینه به کارت گرافیک اجازه می دهد تا بیشتر رمزگذاری را انجام دهد. گزینه QVS سخت افزار اینتل است در حالی که NVENC انویدیا است. بسته به اینکه کدام یک را دارید، بین این دو انتخاب کنید.

پروفایل ها

در OBS، نمایه یک فایل تنظیمات ذخیره شده است. برای مثال ممکن است یک پروفایل برای ضبط 720p و دیگری برای 1080p داشته باشید.

 

پیشنهاد ما : اورلی استریم چیست + دانلود اورلی استریم

 


تنظیمات صدا

در تنظیمات، یک بخش صوتی پیدا خواهید کرد. برای مبتدیان، فقط باید دو تنظیمات را در این پنجره بدانید.

صدای دسکتاپ

این ضبط صدایی است که از رایانه شما می آید. دستگاهی را که صدا از آن می آید انتخاب کنید. این می تواند بلندگو، هدفون یا رابط صوتی شما باشد.

میکروفون / صوتی کمکی

در اینجا، شما انتخاب می کنید که از چه دستگاه میکروفونی می خواهید صدا را ضبط کنید. در بسیاری از موارد، میکروفون با نام خود و درایور صوتی که از آن استفاده می کند ظاهر می شود (در این مورد میکروفون (Realtek(R) Audio).

نرخ نمونه

نرخ نمونه بالاتر به تولید صدای تمیزتر کمک می کند. هرچه مقدار بالاتر باشد، اطلاعات و داده های بیشتری پردازش می شود و صدا را عمیق تر و واضح تر می کند. بیشتر صدایی که بر روی سی دی، فایل های MP3 و غیره می شنوید، با 48 کیلو هرتز نمونه برداری می شوند، اگرچه تفاوت بین 48 و 44.1 برای اکثر شنوندگان غیرقابل شنیدن خواهد بود.

شما می توانید حتی پیشرفته تر بروید، اما این فراتر از محدوده این آموزش خواهد بود. این تنظیمات باید بیش از اندازه کافی برای شروع شما باشد.


کلیدهای فوری

تخصیص کلیدهای میانبر به فرآیندهای داخل استودیوی OBS می تواند به شما در صرفه جویی در زمان در جریان پخش کمک کند. به جای تغییر دادن به OBS برای تغییر صحنه یا روشن کردن منبع، می توانید همه این کارها را با فشار دادن یک دکمه روی صفحه کلید خود انجام دهید. بسیار حرفه ای تر به نظر می رسد و کل فرآیند پخش را ساده می کند.

فرض کنید می‌خواهیم یک کلید میانبر روی صحنه «Live» خود اعمال کنیم تا جریان ما با فشار دادن کلید میانبر به آن صحنه تغییر مکان دهد.

به تنظیمات جریان خود بروید و تب کلیدهای میانبر را انتخاب کنید. اگر منوی کلیدهای میانبر را به پایین اسکرول کنید، در نهایت عنوان صحنه خود را در سمت چپ گزینه ها، همانطور که در بالا دایره شده است، خواهید دید.

در کنار جایی که می‌گوید «تغییر به صحنه»، یک خط خاکستری خالی می‌بینید. داخل این کادر کلیک کنید و کلیدی را که می خواهید به عنوان کلید میانبر اختصاص دهید تایپ کنید. در حال حاضر، از NUM 1 استفاده می کنیم.

روی “اعمال” کلیک کنید و ok کنید. اکنون کلید NUM 1 برای جابجایی به صحنه زنده کلید می خورد.

شما می توانید کلیدهای میانبر را برای هر منبع یا صحنه ای به همان روش اعمال کنید، به این معنی که هر جنبه از صحنه شما را می توان از صفحه کلید یا ماوس کنترل کرد!


جریان خود را آزمایش کنید

امیدواریم با این آموزش اصول اولیه OBS Studio را بدست آورده باشید. اکنون زمان آن است که جریان خود را آزمایش کنید.

همیشه جریان خود را چند دقیقه قبل از پخش زنده آزمایش کنید. این تضمین می کند که تمام ویدیوها و صداها به درستی ضبط می شوند.

مؤثرترین راه برای آزمایش درست کار کردن همه ویجت‌ها، همپوشانی‌ها و سایر ویژگی‌های شما این است که قبل از پخش زنده، یک بخش ۱ دقیقه‌ای از جریان خود را ضبط کنید. برای انجام این کار روی start recording در پایین سمت راست کلیک کنید. سپس می‌توانید ضبط را پخش کنید و مطمئن شوید که تصاویر و صوت شما به درستی برای پخش زنده پیکربندی شده‌اند.

متأسفانه، هیچ ویژگی تست داخلی برای پخش جریانی به یک سرور خاص وجود ندارد. بهترین راه برای انجام این کار از طریق آزمون و خطا است!


در نتیجه

این آموزش OBS Studio باید شما را برای اولین پخش زنده یا ضبط ویدیو با OBS آماده کند. شما همیشه قادر خواهید بود تنظیمات را تغییر دهید و استریم های خود را با گذشت زمان بهبود بخشید، و بدون شک با استریم کردن، با تمام قابلیت های باورنکردنی OBS Studio راحت تر و راحت تر خواهید شد!

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

گیم لوت

23 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...